Az első és legfontosabb kérdés mire lehet használni az AI által létrehozott képeket?
Az AI által generált képeket alkalmazhatjuk a legkülönbözőbb média formátumokban, például filmekhez, animációkhoz, videójátékokhoz és reklámokhoz. Továbbá felhasználhatóak különböző design szakmákban a folyamatok felgyorsítására, például weboldalak, csomagolás grafikák és logók különböző tervezési fázisában. Az AI képgeneráló eszközök által létrehozott grafikák és design elemek legnagyobb előnye, a gyorsaság.
Az AI képgenerátorok gépi tanulási algoritmusokat és mély neurális hálózatokat használnak a új képek létrehozására. A mérnökök már létező képeket és műalkotásokat használnak nagy mennyiségben arra, hogy megtanítsák ezeket az algoritmusokat, hogyan találjanak ki olyan mintákat és stílusokat, amelyekkel új műveket lehet létrehozni.
A Midjourney jelenleg az egyik legismertebb Machine Learning algoritmuson alapuló AI art generátor. Ez gyakorlatilag egy kép generáló eszköz, melyet rengeteg kép felhasználásával feltanítottak, hogy szöveges leírások alapján képes legyen új eredeti képek létrehozására. Jelenleg a Midjourney elérésének egyetlen módja a hivatalos Discordon található Discord bot. **A Discord eretelieg egy ingyenes kommunikációs platform, mely alkalmas chattelésre, hangüzenetek és stream-ek közvetítésére.
Leonardo.ai egy nyílt forráskódú AI, melyet egy külön dedikált platformon keresztül tudsz elérni. Eredetileg videójáték elemek létrehozására alkották meg. Egy kiemelkedően hasznos funkciója a Leonardo-nak a finomhangolhatósága. Feltöltheted a saját képgyűjteményedet és ezzel taníthatod az AI-t, végső soron létrehozva így a saját modelled.
A DiffusionArt.co egy nyílt forráskódú AI, amely művészeti és anime képek generálására specializálódott. Ez a mesterséges intelligencia művészeti modellekre előképzett, nagyon könnyen használható, és nem szükséges semmilyen további környezet, alkalmazás vagy szoftver telepítése a legjobb eredmény eléréséhez.
A BlueWillow.ai a Midjourney-hez hasonlóan Discordon keresztül érhető el. A legnagyobb különbség a 2 AI generátor között, hogy telejesn más tréning modelt használnak, így sosem fogod ugyan azt az eredményt kapni mégha tökéletesen ugyan azt a leírást használod is.
A BlueWillow specialitása, hogy több különböző tréning modelt kombinál és megpróbálja kitalálni, hogy melyik alkalmazása fogja a leírásodnak legmegfelelőbb eredményt előállítani.
Ha AI art generálással kísérletezel érdemes megismerned a Lexica-t, amely egy keresőmotor és művészeti galéria egyben. A Lexica.art gyakorlatilag egy inspirációs platform, ahol összegyűjtötték a legjobban működő leírásokat amelyek alapján a különböző AI modellek használható eredményt képesek létrehozni.
Ne maradj le az AI forradalomról, jelentkezz AI tartalom workshopunkra MOST!